Rusza nowy plebiscyt magazynu Imperium Kobiet! Poznaj szczegóły

Rusza nowy plebiscyt magazynu Imperium Kobiet! Poznaj szczegóły

Corporate Social Responsibility (CSR) nie jest w Polsce czymś nowym.  Pomaganie innym, udział w akcjach charytatywnych, dbanie o ekologię ale również i o dobro pracowników znalazło stałe miejsce w polityce nie tylko dużych korporacji, ale również mniejszych firm. Także tych jednoosobowych. 

Firmy, które prowadzenie swojej działalności biznesowej opierają nie tylko na chęci zysku, ale właśnie przede wszystkim na działaniach CSR-owych, zyskują w oczach Klientów, społeczeństwa, interesariuszy znacznie więcej.

Działania CSR to także odpowiedzialne podejście do pracowników, dbanie o ich dobro, miłą atmosferę w pracy oraz tworzenie rozwiązań, z których czerpie całe społeczeństwo.

Jak pokazują ostatnie badania, w perspektywie najbliższego roku, właśnie te firmy, które mają dobrze rozwinięty system CSR, będą przejmować udział w rynku firm, które nie są odpowiedzialne społecznie, bowiem ponad 62% konsumentów chętniej wybiera produkty firm, które są przyjazne dla środowiska, minimalizują negatywne skutki własnej działalności. Firmy, które pomagają innym, angażują się w działalność społeczną i charytatywną.

– Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że ekologia, CSR, troska o naszą Planetę i środowisko już teraz mają realny wpływ na decyzje konsumentów i klientów. Stosowanie zasad społecznej odpowiedzialności biznesu przynosi korzyści zarówno dla samej firmy i jej pracowników, jak i otoczenia. – mówi Ilona Adamska, pomysłodawczyni plebiscytu “Marka Społecznie Odpowiedzialna 2019” organizowanego przez magazyn Imperium Kobiet.

– Dzięki aktywnej działalność na rzecz środowiska, ale także osób potrzebujących (poprzez organizowanie akcji charytatywnych) kreujemy pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa, budujemy mocną pozycję na rynku. Zwiększamy zainteresowanie nowych inwestorów. Budujemy również lepsze relacje z lokalną społecznością. Przede wszystkim jednak pozytywnie zapisujemy się w świadomości konsumentów, jako firma, która jest odpowiedzialna, uczciwa, wiarygodna. – wylicza Ilona Adamska.

Jeśli jesteś firmą, która:

  • wspiera środowisko
  • której problemy naszej planety nie są obojętne
  • która organizuje akcje społeczne, charytatywne
  • która angażuje się w pomoc potrzebującym
  • która dba o dobrą atmosferę w swojej firmie i dba o dobro swoich pracowników

to nasz plebiscyt jest właśnie dla Ciebie.

JAK ZGŁOSIĆ FIRMĘ DO KONKURSU? Szczegóły

Informacja prasowa. Źródło: https://www.ikmag.pl/rusza-nowy-plebiscyt-magazynu-imperium-kobiet-poznaj-szczegoly/

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *