Siła Kobiet uprawiających sport! 

Siła Kobiet uprawiających sport! 

Marzec to piękny miesiąc. Zaczyna się wiosna i wszystko budzi się do życia. Jest to też trochę miesiąc Kobiet bo mamy w nim takie swoje małe święto. Generalnie każdy nasz dzień powinien wyglądać jak 8 marca, ale jest, jak jest.

Wiosna i Kobieta mają wspólny mianownik i jedno i drugie potrafi kwitnąć. Dodałabym jeszcze do tego zestawu kolejny wspólny mianownik – sport! 

Kobieta uprawiająca sport dba o swoje ciało, poza tym wyróżnia się ogromną siłą przebicia, odwagą i dyscypliną. A piękno, które mamy w sobie, rozkwita jak na zawołanie. 

Sport to endorfiny, endorfiny to szczęście, no a chyba nie ma piękniejszego widoku niż uśmiechnięta kobieta. Pominę ten efekt „chwilę po treningu”, kiedy łapiemy oddech, jesteśmy spocone i zmęczone. Chodzi tu bardziej o długotrwałe walory, których dostarcza sport. 

Jak się za to zabrać, jak zmotywować się i wyjść z domu?

Przydałoby się nie zabierać do tego „jak do jeża” bo nic z tego nie będzie. To może tak po prostu – włożyć buty i wyjść z domu, zacznij od spaceru, czy roweru i systematyczności a później to już się samo potoczy! 

Jako Kobiety mamy niewyobrażalną moc w stawianiu na swoim! No to do dzieła! Sport jest piękny, wyciąga z nas piękno nawet lepsze niż spa, bo żaden masaż nie ujędrni nam ciała tak jak treningi! Żaden psycholog nie da nam takiego kopa endorfin jak sport na świeżym powietrzu. 

My potrafimy góry zdobywać w przenośni i dosłownie, nawet z dziećmi na plecach, czy plecakiem pełnym nie tylko potrzebnych rzeczy, ale i „bardzo potrzebnych np. pluszaków dzieci”.

Autor: Justyna Raubo-  mgr fizjoterapii, Instruktor fitness.

Zobacz inne artykuły autora

Fot. Archiwum prywatne Justyny Raubo

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *