Jak stać się kobietą zadbaną i dobrze ubraną

Jak stać się kobietą zadbaną i dobrze ubraną

Korzystny wygląd zależy w dużej mierze od uświadomienia sobie dwóch rzeczy: w czym jest ci dobrze, a CZEGO NIE POWINNAŚ NOSIĆ. Trzeba zdobyć się na szczerość wobec siebie i pogodzić się z faktem, że niektóre stroje uwydatniają jedynie twoje niedoskonałości. Wiele z nas przechodzi przez życie, nie wykorzystując swoich możliwości. Brakuje nam wiary w siebie.

Jesteśmy przekonane, że strój niewiele może zmienić, lub nie wiemy jak zabrać się do zmian. Im więcej wiemy na temat swojego ciała, tym łatwiej zadbać o to, by zawsze dobrze wyglądać. Zanim jednak przekonamy się o tym, uważamy, że tego rodzaju wyczyn jest poza zasięgiem naszych możliwości. Przeszkodą stają się nasze wymówki: dzieci, brak pieniędzy, myślenie typu: „wygląd nie jest najważniejszy”, „męża nie obchodzi jak wyglądam, ponieważ kocha mnie taką, jaką jestem”. Bzdura! Nie znam kobiety, która nie chciałaby poprawić swojego wyglądu.

Nawet mając wygląd bogini, z pewnością znajdziesz coś, co w swoim mniemaniu chciałabyś zmienić. Elegancja nie ma nic wspólnego z modą, zasobnym portfelem, ani dietą, dzięki której zgubisz zbędne kilogramy. Elegancja polega na ubieraniu się w taki sposób, by uwypuklić wszystko, co szczególnie odpowiada nam w naszym wyglądzie, oraz ukryć to, czego najbardziej nie lubimy.

Jeżeli uświadomimy sobie czego nie powinnyśmy nosić, droga do dobrego wyglądu stanie się prosta. Zapewniam cię, każda z nas posiada więcej zalet niż wad sylwetki, dlatego skupmy się na zaletach, by nabrać pewności siebie i przekonać się, że elegancja jest w zasięgu ręki. Nie wystarczy założyć eleganckie ciuchy – trzeba jeszcze odpowiednio je nosić.

Elegancka kobieta siedzi wyprostowana, nie garbi się, chodząc na obcasach, prostuje nogi w kolanach i umiejętnie wychodzi z auta. Na zadbany wygląd wpływają: fryzura, makijaż, zadbane ciało, ubrania w kolorach dopasowanych do typu urody i fasonach odpowiednich dla posiadanej sylwetki. Te spójne elementy sprawią, że kobieta wygląda elegancko, bez względu na rozmiar. W dzisiejszym świecie wygląd zewnętrzny odgrywa kluczową rolę.

Atakowana reklamami kosmetyków, zabiegów plastycznych, najnowszych kolekcji i przekonaniem, że młodość i piękny wygląd są trendy, pamiętaj, że każdy powinien posiadać własny styl – nie przebranie. Jak powiedziała Coco Chanel: „ Moda przemija a styl pozostaje”.

Fot. Archiwum Autora.

Autor: Małgorzata Kosiak
Od 10 lat wydobywa z ludzi prawdziwie piękno. Jako doradca w zakresie wizerunku osobistego dokonuje analizy sylwetki, analizy kolorystycznej, przeglądu szafy, a także towarzyszy klientkom podczas zakupów. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla tych, którzy chcą zmienić swój wygląd i wypracować unikatowy styl. Autorka książki „Dobry wizerunek”.

Książka do nabycia na: www.dobrywizerunek.com.pl .

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *