„Styl, to nasza wizytówka, to coś, co nas określa, wyróżnia z tłumu oraz utożsamia osobowość” Anna Szyszko – Projekt Styl

„Styl, to nasza wizytówka, to coś, co nas określa, wyróżnia z tłumu oraz utożsamia osobowość” Anna Szyszko - Projekt Styl

O swojej pasji i powstałej w związku z nią marce – Projekt Styl oraz o tym, dlaczego dbałość o własny styl jest istotna, opowiada Anna Szyszko – stylistka wizerunku.

Obcasypodlasia.pl: Jest Pani stylistką wizerunku. Od czego to wszystko się zaczęło?

Anna Szyszko: Ponieważ zawsze inspirowała mnie moda, a wyobraźnia umożliwiała mi tworzenie stylizacji sobie i swoim bliskim, postanowiłam to wykorzystać i zmierzyć się z profesją stylistki. Zdecydowałam się wziąć udział w kursie na osobistą stylistkę. W ten sposób, miłość do mody, którą zaszczepiła we mnie mama, została w końcu przełożona nie tylko na mój wizerunek, ale również na wizerunek innych kobiet. Tak stworzyłam markę „Projekt Styl”. Zajęłam się kreowaniem wizerunku oraz doradztwem wizerunkowym. Obecnie zapraszam Panie do projektowania swojego stylu razem ze mną. Oczywiście nie stoję w miejscu, nadal poszerzam swoją wiedzę poprzez uczestnictwo zarówno w szkoleniach jak i warsztatach stylu. Zdobytą wiedzą dzielę się z moimi klientkami.

Obcasypodlasia.pl: Od jak dawna Pani działa w branży?

Anna Szyszko: Od ponad 3 lat zajmuję się tym profesjonalnie. Wcześniej przez wiele lat doradzałam rodzinie, przyjaciółkom, znajomym.

Obcasypodlasia.pl: Czym zatem jest dla Pani ta praca?

Anna Szyszko: Pasją, ta praca jest dla mnie pasją, dzięki której spełniam marzenia kobiet o stylu, pięknie, pewności siebie, a dodatkowo spełniam także samą siebie.

Obcasypodlasia.pl: Proszę nam opowiedzieć – bo może nie każdy z nas wie, jak ta profesja wygląda w praktyce – na czym polega praca stylistki wizerunku, jeśli chodzi o kontakt z klientem? W jaki sposób Pani wspiera swoich klientów?

Anna Szyszko: Moja praca z klientkami polega na przekazywaniu mojej wiedzy, moich umiejętności na budowanie świadomego stylu moich klientek. We współpracy z klientkami nie tylko zajmujemy się tworzeniem wizerunku zewnętrznego, ale również pracujemy nad budowaniem ich pewności siebie oraz wewnętrznej siły poprzez pozytywne nastawienie do siebie i otaczającego świata. Zakres moich usług to: analiza stylu, analiza sylwetki, analiza kolorystyczna – analiza typu urody, zakupy ze stylistką, przegląd szafy, doradztwo indywidualne – okazjonalne. Dodatkowo w niedługim czasie planuję wprowadzić konsultacje stylistyczne online.

Obcasypodlasia.pl: Prowadzi Pani również Warsztaty. Czego uczą się i dowiadują ich uczestnicy?

Anna Szyszko: Warsztaty Stylu, które prowadzę pod hasłem „Zaprojektuj swój styl razem ze mną” mają być miłym spędzeniem czasu w damskim towarzystwie. Warsztaty powstały z myślą o „babskich wieczorach”, podczas których rozmawiamy o sprawach, którymi zainteresowane są kobiety, czyli o kobiecych sylwetkach, o modzie, o stylu, a także o trendach i ich wpływie na modę i styl. Na spotkania zapraszam również specjalistów przybliżających Paniom tematy z dziedzin beauty, czy medycyny estetycznej. Warsztaty składają się z trzech bloków tematycznych: blok tematyczny z zakresu moda i styl, trendy, blok tematyczny z zakresu moda i uroda. Zawsze po zakończeniu warsztatów, mam pewien niedosyt i pojawiają się pomysły na kolejne warsztaty i spotkania z wyjątkowymi kobietami.

Obcasypodlasia.pl: Dlaczego odnalezienie stylu jest tak istotne? Odnoszę wrażenie, że chodzi nie tylko o modę, ale o całość budowania własnej postawy, pewności siebie.

Anna Szyszko: Styl, to nasza wizytówka, to coś, co nas określa, wyróżnia z tłumu oraz utożsamia osobowość. W stylu nie chodzi tylko o modę jako taką, ale o modę, poprzez którą, tworzymy i wyrażamy siebie. Styl to nie tylko ubrania, styl to również wszystko to, czym się otaczamy, jak żyjemy, jak mieszkamy, jak się odżywiamy, jakiej muzyki słuchamy, jakimi zapachami się otulamy, a także, z jakimi ludźmi się spotykamy. To wszystko składa się na nasz styl życia. Budowanie stylu, to całość, która ma wpływ nie tylko na to, jak wyglądamy na zewnątrz, ale to również praca nad sobą, nad swoją wartością i pewnością siebie, polegająca też na poszukiwaniu wewnętrznych przekonań, wartości i spójności, które sprawią, że będziemy szczęśliwe, które pozwolą nam na rozwój. Dlatego też my kobiety nie możemy stać w miejscu, powinnyśmy się rozwijać nawet wtedy, gdy mamy styl, powinnyśmy się zastanowić, czy się nie zaszufladkowałyśmy, czy przypadkiem nie potrzebujemy odświeżenia, odmłodzenia. Często bywa tak, że to, co było odpowiednie kilka lat temu, nie musi być odpowiednie w chwili obecnej. Musimy zauważyć, że z upływem czasu się zmieniamy, zmieniają się nam rysy twarzy, zmienia się nam sylwetka i to, co było świetne kiedyś, może okazać się nietrafione dzisiaj. Musimy pamiętać, że ubraniami możemy dodać sobie lat, ale też możemy się odmłodzić. I właśnie w takiej sytuacji przyda się świeże spojrzenie kogoś z zewnątrz, czyli profesjonalnej stylistki. Mam klientki, które czasami nie są gotowe na zmiany swojego stylu, ale cierpliwie czekam i tłumaczę, że można odłożyć to na później, do przepracowania i wtedy okazuje się, że Panie odnajdują się w danym stylu i są zadowolone. I to jest najpiękniejsza wartość mojej pracy, ten błysk w oku, uśmiech i zadowolenie klientki. Jestem dumna, gdy widzę, że są gotowe na zmiany, gotowe na rozwój, na bycie piękną i zmysłową, na bycie stylową kobietą. A na zmiany, bez względu na wiek, nigdy nie jest za późno. Cóż więcej mogę dodać…

Obcasypodlasia.pl: W jaki sposób mo się z Panią skontaktować osoby, które potrzebują Pani pomocy?

Anna Szyszko: Poprzez:

  • kontakt telefoniczny pod nr kom. 603246200
  • e-mail: anna@projektstyl.pl

Zapraszam serdecznie, zarówno na konsultacje indywidualne, jaki i na warsztaty stylu.

Fot. z archiwum Anny Szyszko

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *