Tie art – małe dzieła sztuki, które podkreślą indywidualność kobiety w biznesie

Tie art – małe dzieła sztuki, które podkreślą indywidualność kobiety w biznesie

Tylko siedem sekund. Tyle mamy czasu, aby zrobić dobre lub złe pierwsze wrażenie. Staranne ubranie świadczy o naszej kulturze osobistej, szacunku dla innych oraz o tym, jak traktujemy same siebie i swoją pracę.

Czy tego chcemy, czy nie, świadomie lub nieświadomie oddziałujemy na nasze otoczenie poprzez swój wygląd, mimikę, postawę ciała, gesty, tembr głosu i wypowiadane słowa. Umiejętność świadomego oddziaływania na otoczenie może się okazać kluczem do sukcesu zawodowego i osobistego.

Ponieważ konkurencja na rynku jest duża, ważne jest nie tylko to, co ma się do powiedzenia, ale również to, jak się prezentujemy. I choć wszyscy powtarzamy, że istotna jest nasza wiedza i doświadczenie, to jednak nasz strój może spowodować, iż będziemy zauważone lub wtopimy się w tłum. Czasami drobny detal w wyglądzie może nas wyróżnić z tłumu i sprawić, że będziemy budzić zainteresowanie i chęć wysłuchania tego co mamy do powiedzenia. A gdy do tego, nasza staranność włożona w skompletowanie odpowiedniego stroju, znajdzie odzwierciedlenie w naszej kompetencji i spójności przekazu, na temat tego, kim jesteśmy, co mamy do zaoferowania, to sukces mamy praktycznie zapewniony.

Tie art, to nowy, ciekawy sposób na podkreślenie indywidualności kobiety w biznesie.

Jak możemy wykorzystać Tie art w budowaniu naszego profesjonalnego wizerunku? Nasz rozmówca utożsamia z nami naszą firmę i naszą ofertę. Naszym wyglądem, strojem i postawą możemy wzmocnić siłę przekazu i wywołać określone skojarzenia

Możemy wyróżnić cztery podstawowe kody naszego ubioru:

1. Kod formalny – obowiązujący w niektórych korporacjach, firmach prawniczych, instytucjach finansowych lub consultingowych. Jest to kostium lub garnitur.

2. Kod biznesowy – schludny i profesjonalny, ale już troszkę luźniejszy niż formalny. Coś pomiędzy stylem formalnym i swobodnym. Poza tradycyjnym garniturem lub kostiumem, możemy założyć sukienkę w klasycznym kolorze i fasonie, spódnicę lub spodnie z koszulą, kardiganem.

3. Kod swobodny – musi być w idealnym stanie choć nie tak bardzo formalny jak poprzednie. Spódnica, spodnie lub dżinsy z bluzką koszulową, granatową, dobrze skrojoną marynarką lub z dopasowanym swetrem. Prosta sukienka.

4. Kod swobodny podkreślający kreatywność – pracownicy mediów, graficy, pracownicy IT podkreślają swój kreatywny charakter poprzez swobodniejszą garderobę zarówno pod względem fasonów jak i kolorów.

Do każdego z tych rodzajów kodów ubiory pasuje Tie art, a jego kolor, fason i ozdoby podkreślą dany charakter ubioru pod warunkiem, że będzie idealnie dobrany do nas pod względem typu urody, sylwetki, stylu stroju i okazji:

1. Typ urody – Kolorystyka.

Najwłaściwszy kolor to ten, w którym najlepiej się czujesz i który pięknie podkreśla urodę. Typ kolorystyczny analizuje się w odniesieniu m.in. do naturalnego koloru włosów, karnacji i koloru oczu. Ponieważ Tie art jest blisko twarzy, ważne jest, aby jego barwa była dostosowana do typu urody czyli podstawowych 4 rodzajów:

  • lato – jasny, delikatny i zimny typ urody,
  • zima – mocniejsze, pełne i zimne barwy,
  • wiosna – delikatne, rozmyte ciepłe kolory
  • jesień – ciepłe, mocne, ciemne, wyraziste i wzorzyste kolory.

2. Sylwetka.

Ważne aby sylwetka wydawała się proporcjonalna, zbliżona w formie do klepsydry. Idealnie możemy to uzyskać dzięki zastosowaniu odpowiednich form i kolorów ubrań oraz ozdób. Tie art występują w wielu rodzajach, kolorach i ozdobione są różnego rodzaju dodatkami i dlatego można dopasować je do wielu sylwetek:

Sylwetka o wąskich ramionach i nieduży biust, przy obfitych biodrach zyskają dzięki efektownych, dużych formom, które zrównoważą proporcje sylwetki.

Osoby o szerokich ramionach i niewielkiej talii najlepiej będą wyglądały z Tie art o drobnej, wąskiej formie.

Jeśli mamy rozmiar powyżej 42, zdecydujmy się na klasykę i proste dodatki, których długość i kształt optycznie wysmuklą sylwetkę

3. Styl stroju i okazja.

Przy stroju formalnym, stosujemy zachowawczo kolory i fasony, przy stroju mniej formalnym możemy sobie pozwolić na szaleństwo w formie i kolorystyce. Na przykład przy prostej czarnej sukience, możemy w ciągu dnia w biurze założyć szary Tie art i będziemy wyglądać klasycznie i profesjonalnie. Pozostając w tej samej małej czarnej, zmieniając jedynie, w godzinach popołudniowych, szary Tie art na jaskrawo-czerwony i podkreślając czerwoną pomadką usta, zmieniamy nasza stylizację na wieczorową.

Pamiętając, że nasz wizerunek ma bardzo duże znaczenie w początkowej fazie znajomości, warto zdecydować się na taki element garderoby, który będzie niepowtarzalny, wyróżniający nas z tłumu, a jednocześnie podkreślający elegancję i dobry gust. Najprostsza stylizacja, gładka sukienka, bluzka koszulowa, marynarka, ozdobione przez Tie art, zyskują wyjątkowy charakter, który przykuje uwagę, wyróżni z tłumu i podkreśli nasz charakter. Tie art Anny Polońskiej są sposobem na wyrażenia swojego stylu, urody i charakteru.

Dziękuję Atelier Urody i Stylu Renaty Majewskiej, która udostępniła mi piękne wnętrza do sesji zdjęciowej dedykowanej do tego artykułu i Annie Polońskiej za cierpliwość przy moim wyborze najodpowiedniejszych kolorów i fasonów, dostosowanych do mojego stylu i urody.

 

Autorka: Renata Wrona

Fot. własność Autora.

Na zdjęciu autorka artykułu Renata Wrona we wnętrzach Atelier Renaty Majewskiej

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *