Twój biust ma swój gust :)

Twój biust ma swój gust :)

Panuje przekonanie, że kobiety lubią narzekać. Jednym z ulubionych tematów do narzekania i niezadowolenia są m.in piersi. Kobiety narzekają ,że ich biust jest za mały, za duże, nierówny, rozstawiony, itp.itd – generalnie nie taki jak należy. Tymczasem okazuje się, że głównym powodem tych narzekań jest źle dobrany stanik.

Bo prawda jest taka, że nie ma piersi za małych, ani za dużych, są po prostu źle dobrane biustonosze. 8 na 10 kobiet nosi zły rozmiar stanika – i nawet nie wie o tym.

Masz zatem mały % szans, że standardowe 75B czy 80D, które masz na sobie faktycznie jest na ciebie dobre. Większość kobiet męczy się w stanikach o zbyt luźnych obwodach i za małych miseczkach, nie zdając sobie sprawy z tego, że same szkodzą swemu zdrowiu i pięknej sylwetce. Musisz uwierzyć, że to biustonosz ma dopasować się do ciebie a nie ty do biustonosza.

Jak temu zaradzić? Istnieją ogólne zasady doboru biustonosza, o których możemy poczytać w Internecie, prasie, czy usłyszeć w mediach. Należy jednak pamiętać, że są one jedynie punktem wyjścia do odnalezienia właściwego rozmiaru i odpowiedniej konstrukcji. Ponieważ podobnie jak z ubraniami, tak i z biustonoszami, rozmiarówki mogą się różnić, kroje i modele także.

Jeżeli chcesz mieć dobrze dobrany biustonosz, optycznie wyszczuplić sylwetkę, poczuć się sexownie a co najważniejsze odciążyć kręgosłup, musisz znaleźć taki stanik który ma dobrą miseczkę i obwód jednocześnie.

Panie powinny mieć świadomość, że biustonosz należy dobierać każdorazowo, bo to lekcja, która procentuje w przyszłości. W profesjonalnym salonie brafittingowym dostępne są zupełnie nowe konstrukcje biustonoszy oraz szeroki zakres rozmiarów obwodów i miseczek, dlatego każdy, nawet najbardziej wymagający biust znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jednak proszę pamiętać, że bynajmniej nie chodzi o ubranie wszystkich kobiet w inne marki bielizny niż dotychczas, tylko o o to, by kobiety miały dostęp do biustonoszy we właściwym dla siebie rozmiarze, kroju oraz odpowiedniej jakości.

7 przykazań doboru biustonosza:

  • bra-fitting nie może być robiony na szybko; zarezerwuj co najmniej pół godziny, jeśli chcesz dobrze dobrać stanik,
  • obwód przytrzymuje 80% ciężaru biustu, 20% spoczywa na reszcie – w ten sposób biust jest idealnie uniesiony, plecy odciążone, sylwetka wyprostowana,
  • fiszbiny nie mogą wrzynać się w piersi
  • po założeniu biustonosza zawsze układam piersi w staniku, tak aby fiszbina idealnie okalała całą pierś
  • obwód stanika nie może zmieniać położenia; obwód musi pozostać w linii poziomej jeśli zapięcie kieruje się w stronę karku, to znaczy, że jest za szeroki
  • nie zraźmy się, jeśli początkowo czujemy, że nowy stanik uciska nas w obwodzie – typowy okres przyzwyczajenia ciała to 2 tygodnie,
  • piersi się uformują w każdym wieku; po jakimś czasie noszenia odpowiedniego biustonosza może okazać się, że mamy zupełnie inny (ładniejszy) biust!

ffg

Autor: Iwona Misiewicz
http://www.brabirds.pl/

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *