Użyczył głosu Aladynowi. Muzyczny świat Marcina Franca

Użyczył głosu Aladynowi. Muzyczny świat Marcina Franca

Jego głosem mówi kilka postaci z seriali Disneya (m.in. Aladyn) i znana szerszej publiczności postać Jaskra z netflixowej produkcji „Wiedźmin”. Zaś piosenka „Grosza daj wiedźminowi” („Toss a coin to your Witcher”) w wykonaniu Marcina Franca stała się wielkim hitem sieci.

Aktor wielowymiarowy, łączący ruch, dźwięk i słowo w jednym działaniu. W rozmowie z portalem Bia24.pl opowiada m.in. o dubbingowych przygodach, pracy nad musicalami i swojej pasji do aktorstwa.

Zachęcamy do obejrzenia programu „Prosto w oczy” z udziałem Marcina Franca:

Marcin Franc, znany jest między innymi z roli najmłodszego Jezusa w historii musicalu „Jesus Christ Superstar” wystawianego w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Zagrał też w spektaklach muzycznych: „Rodzina Addamsów”, „Love Story”, „Piloci”, „Next to normal”, „Miss Saigon”, „Aida” czy „Waitress”. W 2018 kreował rolę Jana Torupa w spektaklu Teatru Telewizji „Lato”. Otrzymał za nią Honorową Nagrodę Aktorską na Festiwalu Dwa Teatry.

Obecnie można go zobaczyć w musicalu „West Side Story” wystawianym na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej, w którym wciela się w rolę Tony’ego.

„Złap mnie, jeśli potrafisz”, to kolejny musicalowy tytuł, w którym zagra Marcin. Premiera ma odbyć się w marcu 2023 roku w łódzkim Teatrze Muzycznym. Przedstawienie muzyczne nawiązuje do filmu z Leonardo DiCaprio i Tomem Hanksem, w reżyserii Stevena Spielberga.

O magicznych bajkach Disneya, ciągłych castingach, ważnych rolach, teatrze, dubbingu, hicie Netflixa, jakim okazał się „Wiedźmin” – m.in. o tym w powyższym odcinku programu „Prosto w oczy”. Zapraszamy do oglądania.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.