Wiosenna motywacja! Jak zmotywować się do aktywności fizycznej

Wiosenna motywacja! Jak zmotywować się do aktywności fizycznej


Jak zmotywować się do aktywności w czasie wiosny? Lepszego powera niż słońce i wiosna nie możemy mieć. Wiosną wszystko budzi się do życia, słońce świeci częściej i nam samym chce się ruszać. A co jeśli się nie chce? 

To właśnie może dobry moment, kiedy nawet brak energii na wyjście z domu, żeby za pomocą pogody odnaleźć odrobinę chęci. A reszta już sama się zrobi. 

Każdy z nas, każdy organizm potrzebuje teraz dużo ruchu, zaprzyjaźnienia się ze sportem. Zasiedzieliśmy się w domach przez zdalną pracę, naukę, przez pandemię, obostrzenia, depresję, przez zimę, kiedy nie zawsze aura współpracowała z nami. 

Teraz jest odpowiedni moment, by razem z wiosennymi promieniami słońca wyjść z domu i otworzyć się na naturę. Zaprzyjaźnić się z lasem, zaufać spacerom, odkurzyć po zimie rower, rolki, hulajnogi. Wyciągnąć z zakamarków szafy ulubione adidasy i ruszyć po prostu krok dwa trzy…. Później to będą kilometry chodu, marszu lub truchtania. 

Parki, lasy stoją otworem, a muzyka naturalna, muzyka przyrody, śpiew ptaków, szum drzew niczym wyjście do opery leśnej umilą nam czas na aktywność. 


Ruszmy się… Nasz organizm teraz tego potrzebuje bardziej niż kiedykolwiek, zbudujmy mu odporność taką, która zaowocuje w przyszłości. 

Zabierzmy nasze pociechy sprzed komputerów, zabierzmy bliskie nam osoby, przyjaciół. Zróbmy to razem. Obudźmy się aktywnie razem z wiosną z zimowego snu. 

Powodzenia! Niech słońce doda Nam sił w każdym sporcie! 

Autor: Justyna Raubo-  mgr fizjoterapii, Instruktor fitness.

Zobacz inne artykuły autora

Fot. Archiwum prywatne Justyny Raubo

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.