Włoskie smaki na Podlasiu.

Włoskie smaki na Podlasiu.

Jest takie miejsce w Białymstoku gdzie przekraczając próg lokalu wyruszysz w podróż kulinarną po pięknej i słonecznej Italii.

Pizzeria da Augustino, bo o niej mowa powstała z miłości i fascynacji jej właścicieli do kuchni włoskiej.

Na czym polega wyjątkowość tego miejsca?

Wszystkie sprzęty od pieca do pizzy, poprzez stoliki i krzesła, po ladę barową przyjechały z Włoch. Wystrój lokalu został zaprojektowany przez włoskiego architekta, który zadbał o każdy nawet, najmniejszy szczegół.

t300x182  t300x182 (2)

W dbałości o oryginalny smak pizza serwowana w lokalu powstaje tylko ze składników sprowadzanych z Włoch, a do jej tworzenia jest używana wyłącznie oliwa ekstra virgin. Ciasto na pizzę jest przygotowywane już 24 godziny wcześniej tak, aby mogło dojrzewać.

DSC01240  DSC01302

Jednak pizzeria da Augustino to nie tylko pizza, goście mogą spróbować tam też potraw z makaronów, które również są sprowadzane z Włoch. Można skosztować też oryginalnej włoskiej kiełbasy Nduja. Kolejną nietypową propozycją w menu jest napój z owocem cytrusowym chinotto.

IMAG0160

Właściciele lokalu Justyna i Radek do stworzenia swojego biznesu podeszli bardzo profesjonalnie. Pani Justyna już jako dziecko wyjeżdżała do Włoch, doskonale poznając kulturę tego kraju, zafascynowała się nią zarażając tym też swojego męża.

Ponieważ obydwoje nie wyobrażają sobie życia w innym miejscu niż Podlasie postanowili sprowadzić włoską kuchnię właśnie tu.

Starając się, aby pizza jaką serwują swoim gościom była taka jak ta, którą możemy zjeść we Włoszech, wyjechali tam na praktyki. To pozwoliło poznać im tajniki tworzenia prawdziwej włoskiej pizzy.

Obydwoje wkładają w swój biznes nie tylko czas i pracę, ale też serce. Pan Radek jest pizzermanem, Pani Justyna pracuje w kuchni. Spędzają w pizzerii całe dnie dbając o to, aby goście mogli cieszyć się prawdziwie włoskimi smakami.

Pizzeria da Augustino to doskonałe miejsce dla spragnionych nowych doznań kulinarnych, ale też dla miłośników włoskiej kuchni, którzy znają i doceniają jej walory.

da Augustino
ul. Transportowa 2A, lok. X
Białystok
tel. 733332000
www.daaugustino.pl

ObcasyPodlasia.pl rekomendują ten lokal.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *