Wyjątkowy dzień ślubu – jak to osiągnąć?

Wyjątkowy dzień ślubu - jak to osiągnąć?

Każda panna młoda marzy o wyjątkowym dniu ślubu. Najpiękniejszej sukni, romantycznej ceremonii, niezapomnianym przyjęciu. Jednak w chaosie przygotowań, mnogości opcji do wyboru i panujących tradycji, łatwo o tym zapomnieć.

Podążanie za modą i zwyczajami zapewnia solidny fundament i ogranicza wybór, co często pozwala uciec od uczucia przytłoczenia. Jednak stawiając na powszechne rozwiązania, nie tworzymy wyjątkowego dnia ślubu, a raczej powielamy marzenia innych. Dlatego w tym artykule przedstawię Ci kilka sprawdzonych sposobów na stworzenie iście Waszego dnia ślubu, który będzie niezapomnianym przeżyciem dla Was, jak i dla Waszych gości.

Wyjątkowy dzień ślubu – jak to osiągnąć? Personalizacja

To słowo klucz jeśli zależy Ci na wyjątkowym dniu ślubu. Personalizowane rzeczy są jedyne w swoim rodzaju, bo stworzone specjalnie dla Was. Czy mówimy tu o indywidualnie zaprojektowanych dekoracjach, torcie upiększonym pod konkretny motyw, czy nawet najmniejszych dodatkach – wszystko to sprawi, że Wasz dzień ślubu będzie wyjątkowy.

Personalizowanie może opierać się na kilku aspektach. Po pierwsze będą to imiona pary młodej, ich nazwisko, jak i data ślubu. Nowym trendem jest tworzenie ślubnego hasztagu, który można wykorzystać nie tylko w internecie, ale również w świecie offline. Te elementy mogą personalizować wszystko co drukowane, wycinane, grawerowane – zaproszenia, winietki, prezenciki dla gości, topper na tort, czy ramkę na zdjęciach z fotobudki. Dzięki nim podkreślicie, że jest to Wasz dzień, a każdy jego aspekt został przemyślany.

Po drugie, personalizację zapewnia wybranie określonej palety kolorystycznej oraz stylu i trzymanie się ich przy podejmowaniu decyzji. Czy będzie to wybór kwiatów do bukietu, serwetek na stoły gości czy wzoru papeterii, jeśli wszystko będzie do siebie pasować, to otrzymacie niezapomniany efekt, który na pewno zostanie doceniony przez gości. Warto o tym pamiętać nie tylko przy standardowo dekoracyjnych wyborach, ale również tych mniej oczywistych. Styl i kolory dnia ślubu powinny mieć znaczenie także przy wyborze auta dla pary młodej, wyglądzie baru czy fotobudki, a nawet samego miejsca ceremonii.

Pamiętaj, że w jednej sali weselnej, odbywa się kilkadziesiąt przyjęć w roku. Każde z nich ma tę samą bazę, ale to właśnie detale i ich personalizacja sprawiają, że efekt końcowy każdego z nich będzie diametralnie różny.

Wyjątkowy dzień ślubu – jak to osiągnąć? Wasza osobowość

Zarówno jako para, jak i Wy sami indywidualnie, jesteście już wyjątkowi. Macie unikatową historię, osobowości i podejście do życia. Warto to wszystko uwzględnić podczas planowania dnia ślubu. Jeśli jesteście fanami rock’a, to nic nie stoi na przeszkodzie abyście zatańczyli pierwszy taniec do takiej muzyki. Jeśli jesteście wegetarianami, to nie ma sensu serwować gościom tatara. Jeśli dużo podróżujecie, to możecie wpleść pamiątki z różnych zakątków świata w dekoracje wesela. To jest Wasz dzień i im więcej elementów o tym świadczy, tym lepiej.

Fajnym akcentem będą też Wasze rodzinne albo regionalne zwyczaje. Jeśli jesteście parą międzynarodową, warto w tym dniu celebrować obie kultury. Czy będzie to w postaci lokalnych dań, doboru muzyki, czy charakterystycznych tradycji. Również różne zakątki Polski mają przeróżne zwyczaje, które warto pokazać gościom z rodziny partnera. Na Podlasiu takie charakterystyczne element wiążą się głównie z jedzeniem. Możecie pochwalić się sękaczem, marcinkiem, kwasem chlebowym czy wszelkimi ziemniaczanymi daniami. Goście z zagranicy będą też zachwyceni powitaniem chlebem i solą przy wejściu na salę, zabawami oczepinowymi czy biesiadą za stołami.

Warta podkreślenia jest też Wasza historia miłosna. To jak się poznaliście, czy jak wyglądały Wasze zaręczyny. Taka sentymentalna podróż w czasie jest nie tylko romantyczna, ale też obrazuje, jak wspólnie dotarliście do tego wyjątkowego dnia. Historię miłosną możecie wpleść w ceremonię ślubną (jeśli będzie ona symboliczna/humanistyczna), czy w toasty na przyjęciu weselnym. Możecie też zorganizować pokaz zdjęć obrazujących Wasze wspólne chwile.

Jeśli dzień ślubu ma być wyjątkowy i prawdziwie Wasz, to musicie pokazać, jacy naprawdę jesteście.

Wyjątkowy dzień ślubu – jak to osiągnąć? Czas na celebrację chwili

Te wszystkie elementy, które opisałam wyżej, zapewnią Waszym gościom wyjątkowe przeżycia. Ale, aby dzień ślubu był wyjątkowy również dla Was, musicie zadbać o czas na jego celebrację. Z doświadczenia, mogę Cię zapewnić, że dzień ślubu minie Wam w kilka chwil. Jeśli nie zaplanujecie go dobrze, to cała radość przemknie Wam przed oczami. Aby jednak tak się nie stało, musicie zadbać o dwa kluczowe elementy.

Po pierwsze, potrzebujecie świetnych usługodawców. Profesjonalistów, którzy są w stanie zapewnić Wam dzień ślubu na wysokim poziomie. Im lepiej dobierzecie wszystkie osoby zaangażowane w realizację, tym mniej zmartwień będziecie mieli w dniu ślubu i tym więcej czasu pozostanie Wam na cieszenie się chwilą. Każdy projekt DIY, jak i każda usługa świadczona przez rodzinę, znajomych, czy “przypadkowych przechodniów”, to uszczerbek na Waszym czasie na tańce, rozmowy z bliskimi i cieszenie się każdym momentem dnia ślubu.

Jednak nawet najlepsza ekipa usługodawców, nie zagwarantuje Wam bezstresowego przebieg dnia ślubu, jeśli wcześniej nie omówicie z nimi spójnego planu działania. Dlatego drugi kluczowy element, to scenariusz dnia ślubu. Powinniście zawrzeć w nim każdy moment tego dnia, od pierwszych przygotowań, do ostatnich demontaży. Opisy muszą zawierać wszystkie niezbędne informacje. Cały plan musicie też omówić ze wszystkimi zaangażowanymi usługodawcami, aby działali oni w oparciu o wspólne założenia.

Wyjątkowy dzień ślubu wydaje się oczywistą oczywistością. Każda para młoda chce, aby ich dzień był niezapomniany. Jednak z doświadczenia wiem, że zrealizowanie tego marzenia jest ogromnym wyzwaniem. Aby to osiągnąć, musicie świadomie podejmować decyzje i kreować każdy, nawet najdrobniejszy element ślubu i wesela. Jednak cała ta praca jest warta zachodu, bo ten najpiękniejszy dzień w życiu już się nie powtórzy.

Autor: Agnieszka Wysocka Weselne Wrzosowisko

Zobacz pozostałe artykuły Autora

Źródło fot. Pixabay

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *