Wyniki głosowania Internautów w plebiscycie „Podlasianka 2018”

Wyniki głosowania Internautów w plebiscycie "Podlasianka 2018"

Kolejny etap plebiscytu „Podlasianka 2018” już za nami.

Dziękujemy wszystkim Internautom za oddane głosy, które wyłoniły po pięć Pań w każdej z obu kategorii do kolejnego etapu plebiscytu – głosowania Jurorów.

Dziękujemy wszystkim Uczestniczkom plebiscytu. Drogie Panie, dla nas już wygrałyście, ponieważ w swoim życiu postawiłyście na siebie i swoje marzenia, pasje i macie odwagę opowiadać o nich światu.

Spośród Pań, które przeszły do kolejnego etapu plebiscytu Jury w składzie: Urszula Duda, Sylwia Olechno, Krzysztof Szubzda wytypuje trzy pierwsze miejsca w każdej z obu kategorii. Laureatki plebiscytu poznamy w trakcie Gali wręczenia statuetek 15 marca.

Do kolejnego etapu przechodzą:

Pasja:

  • Małgorzata Tryznowska
  • Angelika Kiercul
  • Jolanta Ambrożewicz
  • Katarzyna Turzyńska
  • Magda Łotysz

Biznes:

  • Emilia Kojło
  • Magdalena Barwicka-Wierzchowska
  • Anna Narel
  • Ewa Wierzbicka-Nosal
  • Karolina Mudryk

Gratulujemy!

Jurorzy:

Urszula Duda –  laureatka plebiscytu „Podlasianka 2017” w kategorii pasja.

Fot. Marcin Surynowicz Fotografia

„Nazywam się Ula Duda. Jestem mamą, żoną i społeczniczką. Staram się swoimi działaniami wspierać środowisko osób z niepełnosprawnościami m,in. przez realizację wydarzeń oraz reprezentując w/w osoby nie tylko na szczeblu lokalnym, ale również regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Prowadzę odziały przedszkolne, Niepubliczną Terapeutyczną Szkołę Podstawową Bajka oraz Gimnazjum dla dzieci z autyzmem. Jestem aktywnym członkiem kilku stowarzyszeń działających na rzecz OzN w tym Podlaskiego Sejmiku Osób z Niepełnosprawnościami. Ogromnym wyróżnieniem jest dla mnie tytuł Przyjaciela Suwalskiej Młodzieży oraz udział w projekcie Entuzjastki w ramach, którego wyróżniono 100 kobiet w całym kraju w ramach stulecia uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce. Uwielbiam słowa kard. Wyszyńskiego:

„Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci, ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu. Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzane nam zło.” Tak staram się żyć.”

Sylwia Olechno laureatka plebiscytu „Podlasianka 2017” w kategorii biznes.

Fot. z archiwum Sylwii Olechno

Dyrektor generalna Grupy Chorten. Zaczynała od pracy w sklepach m.in. sieci PMP Market, a od 10 lat zarządza jednym z najprężniej rozwijających się konceptów franczyzowych w Polsce, w którym współpracuje już 1500 placówek handlowych. Uważa, że w biznesie najważniejsze są partnerstwo i tworzenie trwałych relacji. Praca i budowanie przyszłości polskiego handlu po tylu latach nadal są jej pasją.

Często powtarza, że życie na dobre zaczyna się po 40-stce, bo wtedy jest dobry moment, by świadomie realizować marzenia. Prywatnie jest w szczęśliwym związku z Adamem i mamą dwóch synów: Kornela i Adriana. Rodzina jest dla niej najważniejszą wartością w życiu. Lubi podróże i aktywność fizyczną.

Krzysztof Szubzda

Fot. z archiwum Krzysztofa Szubzdy

„Z wykształcenia jestem prawnikiem. O czym mało kto wie, bo ani jednego dnia nie przepracowałem w wyuczonym zawodzie. Pracowałem natomiast przez parę lat jako grabarz, straganiarz, krojczy wykładzin, pilot-rezydent na Cyprze i frezer w Stanach Zjednoczonych. O tym jednak też mało kto wie, bo generalnie jestem kojarzony z kimś, kto żyje z pokazywania się i gadania. Nie wymigam się od tego, bo przez wiele lat pokazywałem się w regionalnej telewizji, na wydarzeniach kulturalnych jako konferansjer i jako aktor kabaretowy w Widelcu i kabarecie Hrabi.

Od pewnego czasu pokazuję się trochę mniej, co mnie akurat cieszy, a i światu przyniosło wytchnienie. Nic jednak w przyrodzie nie ginie. Wszystko, czego nie mówię ze sceny, zapisuję i tak powstają felietony do radiowej Trójki, do Charakterów, Kuriera Porannego, scenariusze filmowe (na bazie jednego z nich powstaje właśnie „Czarna Dama”) oraz książka, która zadebiutuje na tegorocznych Targach Książki w Białymstoku.

Do swoich hobby zaliczam poznawanie obcych języków, kultur, książek i filmów. Przyglądanie się pasjom Podlasianek też sprawiło mi ogromną radość i może stać się moim kolejnym hobby, choć muszę zaznaczyć, że największą pasją obdarzam Podlasiankę, która mieszka u mnie w domu.”

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *