Z cyklu kobieta sukcesu – Małgorzata Breczko.

Z cyklu kobieta sukcesu - Małgorzata Breczko.

Na pytania Obcasów Podlasia odpowiada Małgorzata Breczko – Instruktor i Egzaminator Nauki Jazdy. Prywatnie prowadząca Bloga Filozofia Jazdy.

OP. Pani Małgorzato jest Pani Instruktorką i Egzaminatorem Nauki Jazdy opowie nam Pani od czego się zaczęło?

MB. Od przypadku. Spotkałam na swojej drodze ludzi, którzy podpowiedzieli mi, zasugerowali, że mogę się nadawać do tego zawodu. Najpierw zostałam Instruktorem Nauki Jazdy, później naturalną siłą rzeczy Egzaminatorem.

OP. W którym momencie stwierdziła Pani, że praca przerodziła się w pasję?

MB. Od początku. Zafascynowała mnie wolność i zmienność tego zawodu. Ciągle poznaję fascynujących ludzi, którzy stając się moimi kursantami stawiają przede mną wyzwanie – nauczenie ich przepisów ruchu drogowego i zastosowanie ich w praktycznej jeździe.

OP. Skąd pomysł na Bloga?

MB. Blog powstał jako uzupełnienie moich zajęć z kursantami. Stwierdziłam, że choć bym chciała – nie zdążam przekazać kursantom wszystkiego co bym chciała – blog miał być taką dodatkową lekcją ode mnie.

OP. Czytając go przekonujemy się, że ma Pani dużą wiedzę na temat poruszania się po drogach, przepisów drogowych i nieprzewidzianych sytuacjach z tym związanych i potrafi ją przekazać w bardzo przyswajalny sposób. Skąd Pani czerpie pomysły na kolejne posty?

MB. Największą inspiracją są moi kursanci! Widzę jakie tematy sprawiają im trudności i o nich piszę. Ale też poruszam na blogu tematy naokoło nauki jazdy – na przykład jak dbać o auto, jak być kulturalnym kierowcą – są to właśnie tematy, na które często brakuje mi czasu podczas standardowych zajęć.

OP. Czy odkąd prowadzi Pani Bloga Pani życie się zmieniło?

MB. Bardzo! Nabrało rozpędu! Oprócz grona czytelników zyskałam wiele fajnych znajomości ze środowiska blogowego w Polsce. Moja praca zyskała też nieco głębszego wymiaru. Blog pokazuje, że temat nauki jazdy to nie tylko nauka zdania egzaminu.

OP. To dość pracochłonne zajęcie jak łączy je Pani z pracą i życiem osobistym?

MB. Faktycznie nie spodziewałam się, że blog to drugi etat! Ale wbrew pozorom zadziałała zasada – czym więcej obowiązków tym więcej czasu. Przestała tracić czas na niepotrzebne czynności – i mam go więcej niż przedtem!

OP. Pokazuje Pani, że my kobiety również możemy być ekspertami w dziedzinie w której dotąd prym wiedli mężczyźni z jakim odbiorem się Pani spotyka?

MB. Na początku, jak zaczynałam pracę to wzbudzałam taką sensację jak swego czasu panie kierujące autobusami miejskimi. Nie ukrywam, że nie raz walczyłam ze stereotypami. Teraz już coraz rzadziej muszę coś komuś udowadniać.

OP. Czy zgadza się Pani z ogólnie przyjętym stereotypem , że lepszymi kierowcami są mężczyźni?

MB. Zapytałabym co to znaczy lepszym? Technicznie? – tak są. Mentalnie? – niekoniecznie. Lubię kobiety za to, że myślą częściej o konsekwencjach swojego zachowania za kierownicą. Mężczyźni jednak liczą, że im się uda.

OP. Zdradzi nam Pani swoje plany na przyszłość?

MB. FILOZOFIA JAZDY powstała jako blog tematyczny, skierowany do określonej grupy czytelników, ale coraz częściej zaczęły się na niego wkradać wpisy bardziej prywatne. Polubiłam pisanie bardzo! Ostatnio trochę „zamilkłam” na blogu bo chciałam się zastanowić na nową formułą. Postanowiłam założyć nowego, drugiego bloga (www.itakiebuty.pl), na którym będę po prostu pisać – o swoich przemyśleniach, życiu czy podróżach. FILOZOFIA zostanie jako typowy blog o nauce jazdy.

OP. Korzystając z okazji chciałabym poprosić Panią o poradę dla naszych czytelniczek. Jak powinnyśmy zachować się w przypadku stłuczki nie tracąc przy tym „zimnej krwi”?

MB. Nie panikować! Nie ulegać emocjom. Często kolizje drogowe dzieją się w sytuacjach niejasnych gdzie i jeden i drugi kierowca zachował się nie do końca zgodnie z przepisami. Ważne, aby zachować „zimną krew” a najlepiej wezwać Policję na miejsce stłuczki. Pod wpływem emocji możemy niezbyt obiektywnie ocenić całe wydarzenie. A może to wcale nie nasza wina? Może ten facet głośno krzyczy ale czy ma rację?

Dziękujemy i życzymy wielu sukcesów zarówno w życiu osobistym jak i prywatnym.
ObcasyPodlasia.pl

Źródło fot. – z archiwum Małgorzaty Breczko.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *