Zabiegi estetyczne okolic intymnych

Zabiegi estetyczne okolic intymnych

Zabiegi estetyczne okolic intymnych stają się coraz popularniejsze, zarówno wśród świeżo upieczonych mam jak i kobiet w każdym wieku. To cieszy – potwierdzają lekarze ginekolodzy Twojej Kliniki, bo jak podkreślają komfort życia intymnego jest niezwykle ważny.

Pacjentki Twojej Kliniki coraz częściej korzystają z pomocy ginekologii estetycznej. Nie zawsze decydują o tym czynniki wyłącznie estetyczne, a względy czysto medyczne. Około 70 proc. wykonywanych w Twojej Klinice zabiegów ma związek z dolegliwościami układu rozrodczego, dyskomfortem i problemami seksualnymi.

Na zabiegi ginekologii estetycznej decydują się kobiety po porodzie lub z powodu uszkodzeń mięśni krocza, obniżenia ściany pochwy, nawracających infekcji, czy dolegliwości nietrzymania moczu.

Laserowa rewitalizacja okolic intymnych

Zabieg przeznaczony jest dla kobiet, u których występuje zespół rozluźnienia pochwy (VRS), objawiający się zwiotczeniem jej tkanek oraz utratą optymalnej struktury. Na tę przypadłość cierpią głównie panie, które rodziły siłami natury, a także kobiety w okresie menopauzy. Laserowe obkurczanie pochwy to nowoczesna, niewymagająca operacji metoda, która polega na pobudzaniu produkcji kolagenu w błonie śluzowej oraz w powięzi wewnątrzmiednicznej. W efekcie dochodzi do zwiększenia napięcia tkanek poddanych zabiegowi, zmniejszenia kąta nachylenia i przywrócenia normalnej funkcjonalności cewki moczowej. Poprzez obkurczenie ścianek pochwy kobiecie zostaje przywrócony komfort, odzyskuje ona radość ze współżycia oraz może mieć intensywniejsze doznania podczas seksu. Efekty zabiegu są długotrwałe.

Zabieg wykonywany jest w pozycji ginekologicznej za pomocą aplikatora promieni laserowych wprowadzanego do pochwy. Energia lasera jest dopasowana do indywidualnej charakterystyki błony śluzowej i grubości ścian pochwy danej pacjentki. Zabieg jest bezbolesny. Mogą jedynie występować niewielkie skurcze mięśnia macicy oraz uczucie delikatnego pieczenia w pochwie.

Zabieg polega na 10-15 minutowej ekspozycji ścian pochwy na działanie impulsów laserowych. W większości przypadków zabieg wykonywany jest jednorazowo.

Intymna terapia anti-aging

Wypełnianie kwasem hialuronowym ścian pochwy jak i warg sromowych wykorzystywane jest dziś przede wszystkim jako terapia anti-agingowa okolic intymnych, zwłaszcza u kobiet w okresie menopauzalnym, oraz w przypadku znacznego spadku wagi ciała, w konsekwencji, których kobiety skarżą się na bolesne podrażnienia, czy mikrourazy. Korekta warg sromowych większych pozwala często na schowanie warg sromowych mniejszych jak i wejścia do pochwy, co zmniejsza znacząco częstość nawracających infekcji, a poprzez ujędrnienie tej okolicy również jej wygląd, dając efekt pełniejszych warg sromowych. Efektem zabiegu jest ujędrniona, nawilżona i wzmocniona skóra, bardziej odporna na otarcia i uszkodzenia. Zabieg likwiduje także dolegliwości w postaci bólu oraz świądu. Zabieg jest bezbolesny, wykonuje się go w miejscowym znieczuleniu i trwa około 30 minut. Największe korzyści z terapii przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego to:

  • natychmiastowy i długotrwały efekt
  • brak blizn po zabiegu
  • brak okresu rekonwalescencji
  • biodegradowalny – uzupełnienie po 12 miesiącach 50% objętości
  • wzrost przyjemności i satysfakcji seksualnej obu partnerów
  • możliwe nieinwazyjne leczenie atrofii pochwy okresu menopauzalnego
  • doskonała rewitalizacja okolic intymnych po porodzie

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Zabiegi laserowej ginekologii estetycznej w Twojej Klinice są wykonywane przy użyciu lasera CO2. Wyróżnia je zupełna lub nieznaczna inwazyjność, zupełny brak lub  minimalny okres rekonwalescencji.

Na czym polega zabieg?

Określony typ impulsów lasera wpływa na stymulowanie produkcji nowych włókien kolagenowych w obszarze powięzi łonowo-cewkowej, znajdującej się pomiędzy przednią ścianą pochwy, a cewką moczową. Struktura ta najczęściej ulega uszkodzeniu w czasie porodów drogami natury, a jej dysfunkcja powoduje objawy wysiłkowego nietrzymania moczu. Działanie energii lasera pobudza fibroblasty do produkcji i regeneracji struktur kolagenowych powięzi łonowo-cewkowej, co w efekcie daje poprawę warunków prawidłowego trzymania moczu. Skuteczność lasera Co2 w leczeniu różnych postaci nietrzymania moczu u kobiet jest potwierdzona doniesieniami klinicznymi.

Zabieg wykonywany jest w pozycji ginekologicznej za pomocą aplikatora promieni laserowych wprowadzanego do pochwy. Zabieg jest bezbolesny. Mogą jedynie występować niewielkie skurcze mięśnia macicy oraz uczucie delikatnego pieczenia w pochwie.

Zabieg polega na 10-15 minutowej ekspozycji ścian pochwy na działanie impulsów laserowych. W obrębie przedniej ściany pochwy ekspozycja jest dłuższa. Ma to na celu dodatkowe pobudzenie wytwarzania nowych włókien kolagenu w obrębie powięzi łonowo-cewkowej.

W większości przypadków zabieg wykonywany jest jednorazowo. Po zabiegu nie ma konieczności korzystania ze zwolnienia lekarskiego. Zdecydowana większość pacjentek odczuwa bardzo dużą poprawę już po pierwszym zabiegu.

Autor: Twoja Klinika

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *