Czy lato to dobry czas na zabiegi medycyny estetycznej? Których zabiegów unikać, a które są dobre dla naszej skóry?

by Redakcja
Z cyklu – przypominamy starsze artykuły, dziś wracamy do publikacji artykułu autorstwa Twojej Kliniki, w którym poszukujemy odpowiedzi na pytanie – czy lato to dobry czas na zabiegi medycyny estetycznej? – Redakcja.
Lato to okres wakacyjnych wyjazdów i odpoczynku. Wszyscy chcemy wtedy wyglądać dobrze i młodo. Stosujemy diety, pracujemy nad sylwetką, ale też dbamy o naszą twarz. Czy lato to dobry czas na zabiegi medycyny estetycznej?
W Twojej Klinice w okresie urlopów obserwujemy wzmożony ruch. Są zabiegi, które polecamy i rekomendujemy naszym pacjentom, ale są takie, z którymi radzimy zaczekać do jesieni.
Zabiegi medycyny estetycznej należy traktować jako profilaktykę przeciwstarzeniową i nie rezygnować z nich latem. Mowa tu o zabiegach, które nawilżają, odżywiają i rewitalizują skórę – czyli głównie zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, witamin i minerałów. Okres letni nie jest również przeciwwskazaniem do zabiegów z użyciem toksyny botulinowej (która jest stosowana w celu usuwania zmarszczek oraz w leczeniu nadpotliwości). Latem natomiast zdecydowanie należy się wstrzymać z peelingami oraz wszelkimi zabiegami laserowymi.
Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszej skórze. Upływ czasu, picie małych ilości wody, opalanie to tylko nieliczne czynniki, które wpływają na pogorszenie się stanu naszej skory i w konsekwencji na jej gorszy wygląd.
Zabiegi przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego są bezpieczne cały rok. Są bezpieczne, uniwersalne i zapewniają naturalny efekt. Kwas wypełni i wyrówna niedoskonałości skóry od konturu ust po przywrócenie owalu twarzy. Skóra w okresie lata, a zwłaszcza już kilka dni po opalaniu jest wysuszona i cieńsza. Mimo opalenizny wygląda gorzej. Dzięki zabiegom z kwasem hialuronowym stan skóry można szybko poprawić.
Skóra pod wpływem promieniowania słonecznego, działaniu klimatyzacji, wysokich temperatur, morskiej i chlorowanej wody szybciej ulega procesom starzenia. Aby temu zapobiec rekomendujemy również zabiegi głęboko nawilżające i regenerujące takie jak mezoterapia z użyciem kwasu hialuronowego i innych substancji aktywnych.
W Twojej Klinice ogromną popularnością cieszy się zabieg osoczem bogatopłytkowym. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i polecany szczególnie dla tych, którzy szukają naturalnych i sprawdzonych metod regeneracji skóry. Osocze zapewni nie tylko nawilżenie najgłębszych warstw skóry, jak również i pobudzi fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, a tym samym spowoduje regenerację skóry. Wykonując zabieg po powrocie z urlopu, można uzupełnić w niej niedobór substancji nawilżających.
Są pewne zabiegi, z którymi warto zaczekać do jesieni, gdy słońca jest mniej, a nasza skóra nie jest wystawiana na działanie jego promieni. Zasadą jest, że latem nie wykonujemy zabiegów, które działają silnie złuszczająco, np. laserem frakcyjnym. Laser pozostawia ślady w postaci drobnych, czerwonych kropeczek. Wystawienie ich na słońce mogłoby skutkować trwałymi przebarwieniami. Nie wykonujemy też zabiegów przy wykorzystaniu peelingów medycznych. Złuszczające substancje co prawda wygładzają skórę, ale też uwrażliwiają ją na słońce. Pojawiające się przebarwienia są bardzo trudne do usunięcia.
Do listy zabiegów, których nie wykonujemy latem, zaliczamy również laserowe zamykanie naczynek, rozjaśnianie przebarwień oraz fotodepilacja laserem lub światłem IPL – te zabiegi nie złuszczają naskórka, ale mogą wchodzić w reakcję z pigmentem skóry.
W Twojej Klinice decyzja o wykonaniu zabiegu jest zawsze poprzedzona konsultacją lekarską. To daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa naszym pacjentom.
Autor: Twoja Klinika
Fot. źródło Pixabay
Recommended Posts

Barbara Piekut zaprezentowała stylową kolekcję „Nero e Oro”
01 kwietnia, 2025

Do Białegostoku wracają EkoLove – Targi Rzeczy Naturalnych
19 lutego, 2024