ZADBANA I SZCZĘŚLIWA

ZADBANA I SZCZĘŚLIWA

Piękno kobiecego ciała wynika z piękna jej duszy. Zadbana kobieta żyje w zgodzie z samą sobą. Żyje w zgodzie z uniwersalnymi wartościami – w prawdzie, miłości, szacunku i radości.

Podąża za swoimi marzeniami w odwadze i zaufaniu.Czerpie moc ze swojego wnętrza, opierając się na tym co każdy człowiek niesie w sobie od zarania wieków – głębokiej, niezmąconej mądrości. Stara się być autentyczna w przekazywaniu swoich emocji i uczuć, to daje jej siłę i szczęście.

Kocha siebie

Miłość do samej siebie to szacunek do własnej osoby, to samoakceptacja, wiara we własne siły i zdolność cieszenia się życiem. Miłość i akceptacja siebie dodaje nam skrzydeł, sprawia, że chętniej podejmujemy wyzwania, żyjemy z pasją i wiarą w swoje możliwości. Kobieta zadbana kocha i akceptuje siebie. Kochając siebie, troszczy się o siebie każdego dnia. Dba o swój rozwój, o swoje zdrowie i ciało, potrafi łatwiej poradzić sobie z problemami i mobilizować się do działania. Aby pokochać świat, nauczyła się najpierw kochać siebie i myśleć o sobie pozytywnie. Jest wobec siebie szczera i wyrozumiała i dlatego może być też szczera i wyrozumiało wobec innych osób. Jeśli coś się jej w sobie nie podoba, zastanawia się czy może to zmienić i jeśli tak – robi to. Jeśli coś jest nie możliwe do zmiany – akceptuje to i nie zatruwa sobie życia. Wszystko robi z miłości do samej siebie, po to, aby czuła się lepiej, była zdrowsza i szczęśliwsza.

Odżywia się

Szybkie, śmieciowe jedzenie, słodycze, napoje gazowane i produkty mocno przetworzone są jedynie zapychaczami żołądka i nie mają nic wspólnego z odżywianiem naszego organizmu, ale też skrajne odchudzanie się, przez restrykcyjne diety nie służy, ani naszemu organizmowi, ani naszemu mózgowi. Zdrowe odżywianie to regularne dostarczanie organizmowi niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach i w odpowiednich proporcjach. Podstawą zdrowej diety powinni być warzywa, które zawierają takich składników najwięcej. Kobieta zadbana pamięta o tym, aby dostarczać organizmowi urozmaiconej diety pełnej świeżych witamin i minerałów oraz odpowiedniej dawki nawilżającej wody. Pamięta, że kanapki to relikt przeszłości i zdecydowanie zamienia je na sałatki warzywne i owoce. Stosuje dietę składającą się prawie wyłącznie z żywności roślinnej, co oznacza więcej warzyw, owoców, ziaren i orzechów. Przechodzi na dietę wegetariańską nie tylko z powodu dbałości o swoje zdrowie, ale także z faktu, iż nie chce, aby jakieś zwierzę cierpiało tylko dlatego aby ona mogła zaspokoić swój głód. Jej przejście na dietę warzywną jest więc decyzją przemyślaną i ekologiczną na wielu płaszczyznach.

Sport daje jej zdrowie i szczęście

Wciąż powtarzamy hasło: Sport to zdrowie i niestety w wielu przypadkach na haśle się kończy. Wiele z nas deklaruje, że i owszem bardzo chcą uprawiać jakiś sport, ale nie mają na to czasu. To tak jakby powiedzieli, że nie maja czasu żyć. Kobieta zadbana jest świadoma, że aktywność fizyczna i ćwiczenia na świeżym powietrzu przyczyniają się do poprawy jej kondycji i wydolności organizmu. Systematyczne ćwiczenia fizyczne ochronią jej serce, zapobiegną nadwadze, poprawią sylwetkę i samopoczucie. Ona widzi zarówno korzyści zdrowotne jak i estetyczne z regularnego uprawiania sportu. Jej serce jest wydajniejsze a mózg sprawniejszy, ona ćwiczy a jej organizm wytwarza endorfiny, poprawia się jej samopoczucie nie tylko w trakcie uprawiania sportu, ale także po zakończeniu wysiłku. Czuje się szczęśliwa.

Myśli pozytywnie

Czy tego chcemy, czy nie, nasze myśli mają wielką moc. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jaki mamy wpływ na nasze życie i otaczającą nas rzeczywistość. A nasze myśli gdy zostaną dobrze pokierowane, dają nam konkretne korzyści. Fizyka kwantowa wyjaśnia, że wszystko co istnieje jest energią i zgodnie z jej teorią rzeczywistość jest stworzona przez obserwatora, a wszystko co kiedykolwiek na siebie oddziaływało, już na zawsze jest ze sobą związane. Mózg zbudowany jest, miedzy innymi, z neuronów, które komunikują się ze sobą. Każda myśl, wywołuje emocję, która powoduje wydzielanie substancji chemicznych, na które reagują neurony. Dlatego im częściej powtarza pozytywne myśli, tym częściej następują połączenia właśnie miedzy tymi neuronami. Kobieta zadbana uczy się pozytywnego myślenia. Wie, że myśl jest falą energii i jak każda energia może niszczyć i budować. Dba o swoje pozytywne nastawienie i o swoje pozytywne myśli. To one przyciągną do niej pozytywne zdarzenia. A te czynią jej życie szczęśliwszym.

Każda z nas może być zadbaną i szczęśliwą kobietą, jeśli tylko naprawdę tego chce, bierze swój los w swoje ręce i działa w zgodzie ze sobą, swoim ciałem i marzeniami. Jeśli jednak woli wzbudzać litość niż podziw, być nieszczęśliwą ofiarą osób, które mają inny pomysł na jej życie, niż ona sama, ma też do tego pełne prawo.

A jaką kobietą będziesz Ty?

Autorka: Renata Wrona

Renata Wrona – Trenerka rozwoju osobistego i poradnika z zakresu sukcesu, rozwoju i relacji w życiu kobiety: „Szczęśliwa kobieta – rozwój, kariera, miłość”Life & Business Coach ICF, PR managerka, właścicielka firmy PRIME IMAGE. Autorka książki / poradnika z zakresu sukcesu, rozwoju i relacji w życiu kobiety: „Szczęśliwa kobieta – rozwój, kariera, miłość” „Szczęśliwa kobieta – rozwój, kariera, miłość”.

Ekspertka w dziedzinie kreowania marki osobistej, komunikacji interpersonalnej, Public Relations, wystąpień publicznych, etyki w biznesie. Prowadzi szkolenia z doskonalenia kompetencji osobistych, interpersonalnych i menedżerskich, pomagając uczestnikom w osiąganiu najlepszej wersji siebie samego. Jej pasją są zagadnienia z obszaru rozwoju osobistego, wpływu przekonań na skuteczność w osiąganiu celów, poprawy jakości życia. Dzięki jej sesjom klienci osiągają spełnienie w życiu zawodowym i szczęście w życiu osobistym. Stosuje pracę z obrazem wykorzystując metodę Points of You. www.renatawrona.pl ; www.facebook.com/CoachRenataWrona.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *