„Znajdź pasję i naucz się na niej zarabiać, a wszystko wtedy będzie dużo prostsze” – Iwona Iwanowicz

„Znajdź pasję i naucz się na niej zarabiać, a wszystko wtedy będzie dużo prostsze” – Iwona Iwanowicz

Nie po raz pierwszy na portalu poruszam historie będące dowodem na to, że praca może stać się pasją, a pasję z powodzeniem można zmienić w biznes. O swojej pracy, pasji opowiada Iwona Iwanowicz – Dentico&Rehabilis Clinic.

Obcasypodlasia.pl: Jest Pani niezwykle ciepłą i pełną optymizmu osobą. Lubi Pani pracę z ludźmi?

Iwona Iwanowicz: Oczywiście, uwielbiam kontakt bezpośredni z drugim człowiekiem i nie wyobrażam sobie pracy w zamkniętym pokoju, np. z komputerem, bez rozmów z innymi. Interakcja z moimi pacjentami, współpracownikami, przyjaciółmi, napełnia mnie pozytywną energią. Należę do osób, które uwielbiają otaczać się ludźmi i myślę, że oni również czują się dobrze w moim otoczeniu.

Co jest Pani dla Pani prawdziwą pasją?

Iwona Iwanowicz: Może zabrzmi to populistycznie, ale naprawdę moja praca jest moją wielką pasją. Uważam, że jestem ogromną szczęściarą, że udało mi się to z sukcesem połączyć. Ktoś kiedyś powiedział: ,,Rób to, co kochasz, a nigdy nie będziesz w pracy”. U mnie to się sprawdza w 100 procentach..

Jak to się stało, że wybrała Pani właśnie tę dziedzinę medycyny – ortodoncję?

Iwona Iwanowicz: Od dzieciństwa bardzo lubiłam wizyty w gabinecie dentystycznym, tak więc chyba podświadomie moje działania w edukacji doprowadziły mnie na uczelnię medyczną. Przez prawie 10 lat pracowałam jako dentysta ogólny, natomiast z czasem zetknęłam się z wieloma problemami u moich Pacjentów związanych z nieprawidłowym zgryzem, ścieraniem zębów, bólami w stawach skroniowo-żuchwowych i zaczęłam zgłębiać wiedzę w tym kierunku. Obecnie ta dziedzina wciągnęła mnie bez reszty. Spotkałam na mojej drodze wielu znakomitych lekarzy polskich i zagranicznych, od których mogłam się uczyć i którzy stali się moimi mentorami w rozwoju zawodowym.

Czym jest dla Pani praca, którą Pani wykonuje?

Iwona Iwanowicz: Moja praca sprawia mi ogromną satysfakcję. Lubię zgłębiać tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu i oddziaływanie na siebie jego poszczególnych elementów. Uwielbiam obserwować, jak zastosowane przeze mnie leczenie przywraca zdrowie moim Pacjentom.

Jednak jest też to charakter biznesowy, jest Pani businesswoman – właścicielem Dentico&Rehabilis Clinic. Czym dla Pani jest to miejsce?

Iwona Iwanowicz: Dentico&Rehabilis Clinic to miejsce ,w którym spotykam się z wieloma ludźmi: moimi cudownymi Pacjentami (prawdopodobnie ma się takich pacjentów, na jakich się zasługuje – hehe) cudownymi Współpracownikami, bez których klinika nie mogłaby istnieć w obecnej formie i się rozwijać. Moja firma, którą zbudowałam, jest spełnieniem moich marzeń. Zauważyłam, że posiadam niezwykły dar przyciągania i otaczania się wspaniałymi ludźmi i robię wszystko, by tak pozostało.

Jak lubi Pani spędzać wolny czas?

Iwona Iwanowicz: Poza pracą zawodową oczywiście interesuje się wieloma innymi rzeczami i jestem ciekawa świata, lubię poznawać nowe miejsca i ludzi, lubię ruch na świeżym powietrzu, obcowanie z naturą (długie spacery z psem, nordic walking, joga, narty), lubię dobrą książkę. Jestem fanką rozwoju osobistego i wiele czasu spędzam na salach szkoleniowych. To bardzo pomaga mi w codziennym funkcjonowaniu i budowaniu biznesu.

Medycyna i praca w tym zawodzie jest niezwykle czasochłonna. Do tego obowiązki związane z prowadzeniem biznesu. Znalazła Pani sposób na połączenie tego z życiem prywatnym/rodzinnym?

Iwona Iwanowicz: Oczywiście, że moje życie zawodowe jest bardzo czasochłonne. Nie jest to wyłącznie praca z pacjentem przy fotelu stomatologicznym. Razem z moim wspólnikiem prowadzimy szkolenia z zakresu leczenia dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych w różnych miastach w Polsce i dzielimy się naszą wiedzą z innymi dentystami, fizjoterapeutami. Również ja nieustannie się doszkalam, studiuję literaturę naukową, uczestniczę w wielu szkoleniach. Prowadzenie dużej kliniki to również duże wyzwanie i szczególnie na początku pochłaniało wiele prywatnego czasu. Obecnie zgrany i kompetentny zespół lekarzy i całego personelu pomocniczego i administracyjnego wyręcza mnie w wielu zadaniach. Doszłam do takiego momentu, że gdy wyjeżdżam na urlop, jestem spokojna o moją firmę. Wiem, że wszystko będzie dobrze funkcjonowało beze mnie, a ja mogę spokojnie regenerować siły bez telefonu w ręku. Przyszedł taki czas, że bez niepokoju wracam do pracy po np. dwóch tygodniach nieobecności. To był jeden z moich celów, gdy zaczynałam budować mój biznes i szybko to osiągnęłam. Dzięki temu mam teraz dużo więcej czasu wolnego, który spędzam najchętniej z najbliższymi: mężem i trójką synów.

Rady dla naszych Czytelniczek, które znajdują się obecnie na początku swojej drogi realizowania pasji…marzeń?

Iwona Iwanowicz: Kochane Czytelniczki, moje rady dotyczą przede wszystkim tego, by próbować różnych rzeczy w życiu, poszukiwać i się nie zniechęcać, słuchać wewnętrznej intuicji. Jeśli przyjdzie taki moment, gdy poczujesz, że możesz robić daną rzecz nawet w wolnym czasie przeznaczonym na odpoczynek i Ciebie to nie męczy, to znaczy, że to jest może właśnie ten kierunek, w którym powinnaś się rozwijać. Znajdź pasję i naucz się na niej zarabiać, a wszystko wtedy będzie dużo prostsze i cele staną się łatwiejsze do osiągnięcia.

Dziękuję.

Elżbieta Stankowiak

Fot. Z archiwum Iwony Iwanowicz.

Autor fot.: Krzysztof Herbreder

Artykuły i wywiady.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *