Pielęgnacja skóry jesienią

Pielęgnacja skóry jesienią

Przebarwienia, przesuszenie skóry, nadmierne rogowacenie skóry – to wszystko z czym możemy mierzyć się jesienią, a jest to wspomnienie lata. Teraz jest najlepszy czas, żeby zadbać o naszą cerę. Jesień i ograniczoną ilość słońca możemy wykorzystać na intensywniejszą pielęgnację, a nasza skóra już na kilka tygodni nam za to podziękuje.

Codzienna rutyna w pielęgnacji skóry jest niewątpliwym sprzymierzeńcem. To tylko kilka prostych czynności, a efekt będzie bardziej niż zadawalający. I to wszystko możemy zrobić samodzielnie w domu.

Krok pierwszy, OCZYSZCZANIE:
Tu nie trzeba się rozpisywać, (chyba), mamy to w paluszku: pianka, żel, mleczko, to co nam służy. Ważne jest, aby codziennie, oczyścić skórę twarzy z nagromadzonych w ciągu dnia zanieczyszczeń. Po umyciu twarzy nie zapominajmy o tonizacji, to ważny element pielęgnacji, niestety często pomijany. Woda, a dokładniej jej kontakt ze skórą zmienia pH naszej skóry, tonik ma na celu przywrócenie odpowiedniego pH.

Krok drugi, EKSFOLIACJA:
Pod tą mądrze brzmiącą nazwą nie kryje się nic innego jak złuszczanie (peeling) martwego naskórka. Jest to podstawowy zabieg pielęgnacyjny, dzięki któremu skóra odzyskuje gładkość, promienny blask, lepiej wchłania składniki aktywne zawarte w aplikowanych kosmetykach.

Eksfoliacja w warunkach domowych jest jak najbardziej możliwa, rozsądnie stosowana ( zgodnie z zalecaniami i z odpowiedną częstotliwością) przynosi niesamowite efekty.

W odpowiedzi na potrzeby domowej pielęgnacji skóry firma Ava przygotowała linię AVA Professional Home Therapy, a w niej zestawy do domowej eksfoliacji.

mat. Ava Laboratorium Kosmetyczne

W skład zestawu wchodzą:
Odtłuszczacz – jego użycie zwiększa przenikanie składników aktywnych w głąb skóry, dodatkowo usuwa barierę lipidową i zanieczyszczenia).
Peeling kwasowy – to właśnie on złuszcza zewnętrzną warstwę naskórka, zapewniając skórze niezwykle głęboką regenerację, redukuje zmarszczki i wyrównuje koloryt skóry.

Neutralizator, czyli preparat który przerywa działanie peelingu kwasowego, ma też działanie łagodzące, zapobiega podrażnieniom, natychmiast przywraca naturalne pH skóry po zabiegach eksfoliacyjnych.
Odpowiedni peeling kwasowy dobieramy również pod kątem naszych potrzeb:
Kwas migdałowy redukuje oznaki starzenia się skóry, doskonale nadaje się do cer problematycznych.
Kwasy owocowe z kwasem hialuronowym mają za zadanie normalizację skóry, odmładzanie i regenerację/
Kwas mlekowy znany z silnego działania nawilżającego i odmładzającego, z dodatkowym efektem rozjaśniającym.

Krok trzeci, ODŻYWIANIE
Teraz, ponieważ nasza skóra jest już wypeelingowana i gotowa na przyjęcie substancji aktywnych możemy użyć, a wręcz powinnyśmy, zastosować nasze ulubione serum.
W zasadzie można powiedzieć, że sam zabieg eksfoliacji wykonuje się po to, aby wzmocnić działanie nakładanych kosmetyków.
Na sam koniec, na wmasowane serum, nakładamy nasz ulubiony krem, oczywiście stosowny do naszych potrzeb.

I to już koniec. Nawet jeżeli wydaje się skomplikowane, takie nie jest. Natomiast efekt zadbanej, rozświetlonej skóry będzie gwarantowany.

mat. Ava Laboratorium Kosmetyczne
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.